امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

پیشرفت کشور با رفع موانع تولید داخلی محقق می شود پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳:۴۷


پیشرفت کشور با رفع موانع تولید داخلی محقق می شود تعداد بازدید: ۳۱۴

حجت‌الاسلام عبدالله پور بابیان اینکه در اثر فقر، رکود و بیکاری خیلی از ناهنجاری‌ها در اجتماع به وجود می‌آید، اظهار داشت: باید با توسعه، پیشرفت و کسب‌وکار موانع را از سر راه‌ها برداشت و همچنین دولت باید تمام توان خود را در این زمینه به کار گیرند و زمینه اشتغال را برای همه جوانان فراهم آورد.
حجت‌الاسلام علی عبدالله پور، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع نمایندگان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری کردند، گفت: ملتی سربلند است که بتواند باعزت و قدرت زندگی کند و مردمانش در آرامش، آسایش و به‌دوراز فقر و فلاکت، نیاز و احتیاج به بیگانگان باشند.
 
 نماینده طلاب و فضلای استان آذربایجان شرقی ادامه داد: خداوند نعمت‌های فراوانی در اختیار ملت ما قرار داده است که اگر صحیح و درست هدایت و رهبری شود، هیچ فقیر و بیکاری در جامعه پیدا نمی‌شود. 
 
حجت‌الاسلام عبدالله پور عنوان کرد: متأسفانه در طول حکومت طاغوتیان این کشور به یغما برده شد و خیلی از ‌منابع مادی و معنوی ملت از دست رفت و با پیروزی انقلاب اسلامی که روحی تازه در کالبد ایران اسلامی و مردم ایران به وجود آمد، کارهای بسیار بزرگ و سترگی در همه زمینه‌ها انجام گرفت.
 
 وی افزود: با توطئه دشمنان اسلام و انقلاب و مخالفت‌ها، غارت‌ها و موانعی که درست کردند، ازجمله توسعه‌های ضدانقلاب در اوایل انقلاب و بعدازآن جنگ تحمیلی و بعد تحریم‌های متعددی برای ملت ما بخصوص در سالیان اخیر نسبت به پیشرفت ایران و مسائل اقتصادی تا حدودی سرعت پیشرفت ملت ما را کند کردند و موانع زیادی را به وجود آوردند، اما بااین‌همه ملت ایران سرافراز است و به‌سوی پیشرفت تا تحقق آرمان‌های انقلاب قدم برمی‌دارد.
 
عضو مجمع نمایندگان بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب مردم را برای رسیدن به خودکفایی در همه زمینه‌ها دعوت فرمودند، گفت: ایشان با نام‌گذاری سال‌ها با اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، تولید و اشتغال درواقع راه را برای ما مشخص کرد بنابراین برای خروج از وضعیت فعلی حاکم بر اقتصاد بایستی این فرمایشات عملی شوند. 
 
 حجت‌الاسلام عبدالله پور بابیان اینکه در اثر فقر، رکود و بیکاری خیلی از ناهنجاری‌ها در اجتماع به وجود می‌آید، افزود: باید با توسعه، پیشرفت و کسب‌وکار موانع را از سر راه‌ها برداشت و همچنین دولت باید تمام توان خود را در این زمینه به کار گیرند و زمینه اشتغال را برای همه جوانان فراهم آورد.
 
 وی ادامه داد: همه مردم و متصدیان جمهوری اسلامی باید برای فراهم آوردن کسب‌وکار برای عموم و جوانان تلاش فراوانی انجام بدهند و موانع کسب‌وکار را شناسایی کرده و آن‌ها را از میان بردارند.
 
 نماینده طلاب و فضلای استان آذربایجان شرقی در ادامه به تشریح موانع تولیدات داخلی پرداخت واردات بی‌رویه، قاچاق کالا، پایین بودن کیفیت بعضی از تولیدات داخلی و مصرف کالاهای خارجی توسط مردم را از مهم‌ترین موانع رشد تولید، اشتغال در کشور دانست.
 
حجت‌الاسلام عبدالله پور، رشد تولید داخلی را درگرو جلوگیری از واردات بی‌رویه، مبارزه جدی با قاچاق کالا، بالا بردن کیفیت کالاهای داخلی برای رقابت با اجناس خارجی دانست و افزود: برای رشد تولیدات داخلی بایستی مردم را برای مصرف کالاهای داخلی تشویق کرد، چون اگر مردم کالای داخلی را مصرف کنند، بین عرضه و تقاضا در جامعه تعادل حاکم می‌شود و کارخانه‌ها مجبور به انبار کردن کالاهای خود نخواهند شد.
 
وی در پایان گفت: مقام معظم رهبری با رهبری داهیانه خویسش کشور را به‌سوی پیشرفت هدایت می‌کنند، بنابراین مسؤولان هم بایستی همکاری لازم و کامل را در همه زمینه‌ها برای پیشرفت کشور داشته باشند تا مشکلات اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی در جامعه از بین ببرد.