امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

فعالیت 120 روحانی و استاد حوزه در شهرستان مرند سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶:۳۵


فعالیت 120 روحانی و استاد حوزه در شهرستان مرند تعداد بازدید: ۱۳

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرند، فضای فرهنگی و تبلیغی را در این منطقه مناسب توصیف کرد و از حضور و فعالیت تبلیغی 120 روحانی مبلغ و استاد حوزه علمیه در این شهرستان خبر داد.
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، حجت‌الاسلام مظفر رجب زاده، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرند، عصر چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه در جمع طلاب این شهرستان، گزارشی از وضعیت تبلیغی این شهرستان ارائه کرد.
 
وی گفت: هم اینک شهرستان مرند 96 روستا دارد که در شهرستان و روستاها 100 روحانی مستقر داریم، همچنین 20 تن از اساتید حوزه علمیه هم به این جمع افزود می شوند که حدود 120 نفر را شامل می شوند که بیشتر به مباحث منبر، سخنرانی در مساجد می پردازند.
 
حجت‌الاسلام رجب زاده، وضعیت تبلیغی را در این شهرستان مناسب توصیف کرد؛ اما از طلاب و فضلای این منطقه خواست نسبت به مسائل فرهنگی دغدغه بیشتری داشته باشند و در مناسبت ها حضورشان را افزایش دهند.
 
وی به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: مبلغان می توانند در این ماه حضورشان را در شهرستان مرند افزایش دهند تا در عرصه تبلیغ معارف دینی و احکام اسلامی بتوانیم گام های خوبی را برداریم.
 
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرند ادامه داد: امروز حضور روحانیان و مبلغان در عرصه تبلیغی به نوعی جهاد فرهنگی است، یعنی بدون کار جهادی نمی توان در عرصه تبلیغی موفق بود، زیرا محدویت ها و سختی ها را به همراه دارد که نیاز به از خودگذشتگی است و نمی توان با آسودگی و راحت طلبی در این عرصه فعالیتی داشت.
 
وی به برخی کمبودها و مشکلات تبلیغی اشاره ای داشت و افزود: گاهی از سوی مبلغان گزارش های رسیده می شود که مساجد فعالیت خوبی ندارند یا هیئت امنای مساجد مانع اقدامات فرهنگی می شوند که همه این مشکلات را از نزدیک با آن روبه رو بوده ایم و در پی رفع آن هستیم.
 
استاد حوزه علمیه مرند گفت: باید دانست که به تناسب منطقه، محله، روستا و شهر، کارهای تبلیغی متفاوت است، گاهی حتی فعالیت یک مبلغ و روحانی در عرصه ورزشی برای برخی از هیئت امنا و مساجد پذیرفتنی نیست و این نشان ضعف نیست به دلیل تفاوت فرهنگی و منطقه ای است که برخی به آن حساسیت دارند ما این را ضعف در مبلغان نمی دانیم؛ اما توصیه می کنیم متناسب با هر منطقه و محله فعالیت های تبلیغی را انجام دهند.
 
وی برنامه ریزی مناسب و تواضع و ادب را در برنامه های تبلیغی بیشتر توصیه کرد و از مبلغان خواست که پدری دلسوز برای مردم باشند و در همه عرصه ها فعالیت های لازم را انجام دهند.
 
حجت الاسلام رجب زاده خاطر نشان کرد: البته در برخی مناطق با کمبود مساجد روبه رو هستیم که باید با همین کاستی ها کنار بیاییم و کار جهادی را انجام دهیم تا به موفقیت دست یابیم.
 
وی افزود: گاهی برخی هیئت امنای مساجد مخالفت های را با برنامه های فرهنگی در مساجد انجام می دهند که این هم یکی از دلایل و ضعف های فرهنگی در برخی مناطق است و نیاز به اقدامات دلسوزانه است، همیشه نمی توان از قوه قهریه برای حل مشکلات استفاده کرد.
 
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرند یادآور شد: در عرصه تبلیغ بانوان طلبه هم گام های برداشته ایم که امیدواریم با ورود خواهران طلبه باسود، مانع فعالیت برخی بانوان جلسه ای که بیسواد و یا کم سواد شویم؛ زیرا آموزش معارف باید به صورت علمی و عملی از سوی اهل علم به زنان ارائه شود. البته بانوان جلسه ای در این زمینه برای تبلیغ معارف گام های برداشته اند؛ ولی ما تاکید داریم که بانوان باسواد وارد عرصه شوند.